drzwi przesuwne ze szkła
Wnętrze

Drzwi przesuwne ze szkła, nowoczesne urozmaicenie wnętrza

Polacy pokochali piękne wnętrza. Mają coraz lepszy gust i smak podczas urządzania się, chętnie sięgają po niestandardowe rozwiązania, dzięki którym ich domy i mieszkania wyglądają niesztampowo i nietuzinkowo. Jednym z takich rozwiązań są drzwi przesuwne ze szkła, które każdemu wnętrzu dodadzą odrobinę lekkości i sprawią, że będzie w nich więcej światła.

Najważniejsze plusy drzwi przesuwnych szklanych

Podsumowując, oto najważniejsze plusy drzwi przesuwnych szklanych:

  • dodają wnętrzu lekkości,
  • przepuszczają światło do ciemniejszych pomieszczeń bez okien,
  • wyglądają niezwykle nowocześnie i wspaniale uzupełniają industrialne wnętrze,
  • są funkcjonalne, bo można zamontować je tam, gdzie nie zmieszczą się klasyczne drzwi,
  • są nowatorskie i bardzo oryginalne,
  • mogą być spersonalizowane — klient ma wpływ na swój projekt, który jest jedyny w swoim rodzaju.

Nowoczesne rozwiązania podczas montażu

Zwracając uwagę na aspekty techniczne, nie sposób wspomnieć, że nowoczesne drzwi przesuwne ze szkła mają takie mechanizmy działania, które pozytywnie wpływają na ich eksploatację oraz chronią przed zbyt szybkim zużywaniem się z awariami. Bardzo funkcjonalny jest system pozwalający na zwalnianie drzwi na ostatnich 20 cm podczas zamykania, dzięki temu drzwi są chronione przed zniszczeniem, bo z impetem nie będą uderzały o ścianę. Zastosowane systemy prowadnic to materiały najwyższej jakości, dzięki którym drzwi prowadzą się lekko i cicho. Co ważne — nadają się również do tych domów, w których żyją małe dzieci.

drzwi przesuwne ze szkła

Dlaczego drzwi przesuwne ze szkła to dobry wybór?

Nie każdy może pozwolić sobie na duży metraż mieszkania lub domu. W mieszkaniach o mniejszej powierzchni, tak bardzo liczy się światło i wrażenie lekkości — takie wnętrza wyglądają po prostu piękniej, Jeżeli nie są przytłoczony ciemnymi kolorami czy ciężkimi meblami i stolarką. To właśnie do nich to tylko ważne są między innymi drzwi przesuwne ze szkła, które można zamontować wszędzie tam, gdzie nie zmieszczą się klasyczne drzwi. Oczywiście można wybrać również większy rozmiar drzwi przesuwnych szklanych, oddzielając za ich pomocą na przykład pomieszczenia w kamienicach z układem amfiladowym. To rozwiązanie prezentuje się naprawdę genialnie, a w dodatku jest często stosowane, by uzyskać wrażenie powiększonej przestrzeni.

Pomysł na drzwi przesuwne szklane do Twojego wnętrza

Drzwi przesuwne ze szkła perfekcyjne pasują nie tylko do mieszkań w układzie amfiladowym. Można umieścić je na przykład w sypialniach, z których bezpośrednio wchodzi się do pokoju kąpielowego. Takie rozwiązania są często stosowane w nowoczesnych domach, w których są co najmniej dwie łazienki. Jedna z nich jest strefą absolutnie intymną i przeznaczoną tylko dla gospodarzy. Do takiego pokoju kąpielowego mogą prowadzić właśnie drzwi przesuwne szklane, które mogą być ozdobione różnego rodzaju nadrukami lub po prostu stworzone z czystej tafli szkła. Możliwość spersonalizowania swojego projektu to jedna z ciekawszych opcji podczas zamawiania takich drzwi. Każdy klient może mieć wpływ na to, jak ostatecznie będą wyglądały jego drzwi, dzięki czemu będą one perfekcyjnie dopasowane do stylu wnętrza.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ