płyty warstwowe ems
Dom i mieszkanie SLIDER

Nowoczesne płyty warstwowe EMS – dedykowane chłodniom i mroźniom

Kiedy zmiany klimatu stają się coraz dotkliwsze, a zaniedbania energetyczne budynków coraz cięższe dla portfela, rośnie zainteresowanie tworzeniem obiektów dopracowanych pod kątem izolacji termicznej. W tym kontekście płyta warstwowa EMS staje się materiałem wartym uwagi. I ze względu na swoją specyfikację techniczną trafia przede wszystkim na ściany i sufity chłodni oraz mroźni.

W kilku słowach o EMS – producencie płyt panelowych

Podczas gdy sama nazwa EMS może nie mówić zbyt wiele, to nazwa Kingspan uruchamia już szereg skojarzeń, przede wszystkim ze zrównoważonym budownictwem, efektywnym energetycznie i przyjaznym środowisku. Dlaczego wspominamy o Kingspan? Bo EMS jest jedną z marek wchodzących w skład tej międzynarodowej grupy. Razem z PAROC i Hoesch – dwoma pozostałymi producentami – współtworzy rozbudowany katalog płyt warstwowych do szerokiego zastosowania w inwestycjach prywatnych i instytucjonalnych.

W tym gronie EMS wyróżnia się ofertą dedykowaną tworzeniu chłodni i mroźni. Wszystkim osobom zainteresowanym użyciem oferowanego przez nich materiału zapewnia profesjonalne doradztwo na każdym z etapów współpracy. To może okazać się przydatne nie tylko w doborze konkretnej płyty warstwowe EMS, ale też znalezieniu sposobu najbardziej optymalnego transportu i montażu materiału.

płyty warstwowe ems

Cechy charakterystyczne płyt warstwowych EMS

Płyta panelowa to wyjątkowy materiał budowlany. Choćby ze względu na swoją konstrukcję. Składa się bowiem z rdzenia izolacyjnego w centralnej części, który z dwóch stron pokryty jest specjalną okładziną. Rdzeń produkowany jest z różnych tworzyw, od wełny mineralnej, przez piankę poliuretanową, po autorskie projekty, takie jak rdzeń QuadCore™, wykorzystany właśnie w płytach panelowych EMS. Z kolei okładzina to najczęściej stal o niezbędnej wytrzymałości na uszkodzenia i odporności na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, w tym także tak niebezpiecznych, jak ogień, ale też deszcz czy nasłonecznienie.

  • Dzięki wykorzystaniu starannie dobranego tworzywa izolacyjnego i solidnym okładzinom, a także dużej szczelności połączeń między poszczególnymi płytami materiał ten cechuje wysoka wartość parametru izolacji termicznej. To dzięki niej budynek skutecznie utrzymuje temperaturę wewnątrz, co zwłaszcza w przypadku chłodni i mroźni gwarantuje dużą oszczędność finansową. Zdolność ta nie zmniejsza się wraz z upływem czasu. Właśnie to przemawia na korzyść płyt dwuwarstwowych EMS – nawet po upływie czterdziestu lat zapewniają tak samo korzystną termoizolacyjność.
  • Druga bardzo ważna cecha to możliwość określenia stopnia obróbki blacharskiej. Płyty izolacyjne mogą zostać jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb konkretnego biznesu.
  • Nie bez znaczenia pozostaje również łatwość montażu, wynikająca m.in. z lekkości materiału oraz atrakcyjny wygląd – schludny i nowoczesny.
  • Warto wspomnieć także o tym, że wszystkie płyty warstwowe EMS są produktami certyfikowanymi, powstającymi w procesie produkcyjnym uwzględniającym m.in. energię pochodzącą z odnawialnych źródeł energii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ